V sobotu 2.června se na branickém nádraží bude konat tradiční Den Dětí v roce 2012, kdy uplynulo 130 let od zprovoznění železniční tratě Nusle – Modřany. Z branického nádraží vyjede 7x parní vlak do Modřan s lokomotivou ČTYŘKOLÁK z roku 1917 (odjezdy: 9:20, 10:20, 11:25, 12:20, 13:30, 14:46, 15:50 hod.), dále se uskuteční 6x vyhlídkové jízdy na Most Inteligence (odjezdy: 9:45, 10:45, 11:45, 12:55, 14:01, 15:05 hod.). Tarifní podmínky: jedna jízda (zpáteční) = 80,- Kč, celodenní = 160,- Kč, děti od 6 do 15 let = sleva 50 %, děti do 6 let zdarma bez nároku na místo k sezení. K dispozici bude pamětní razítko, pamětní list a brožůrka vydaná u příležitosti 130 let tratě Nusle – Modřany.
Doprovodný program v ŽST Praha Braník:
1. nástupiště vlevo – technika hasičů SŽDC, uprostřed výstavka 130 let tratě Nusle – Modřany
1. kolej : Vlevo jízda na šlapací drezíně, uprostřed stylové občerstvení v historickém
železničním voze, vpravo nákladní vůz jako pódium s programem DDM Prahy 5
a MČ Prahy 12, dále vpravo velký služební vůz s několika modelovými kolejišti.
2. kolej : Vlevo odjezdy a příjezdy modernizované soupravy REGIONOVA na Most
inteligence, uprostřed výstava současných lokomotiv ČD s možností prohlídky
strojovny a stanoviště strojvedoucího. Vpravo odjezdy a příjezdy historického
motoráčku M 131 Hurvínek (jezdí zdarma a jen po nádraží)
3. kolej : Vlevo – odjezdy a příjezdy parního vlaku do Modřan a zpět
4. kolej : Příjezdy a odjezdy pravidelných vlaků
Vstup na výstavu a program na nádraží zdarma.
Doprovodný program v ŽST Praha hl.n.:
– výstava modelů vlaků
– divadelní představení „Pohádky o mašinkách“ (zvýhodněné vstupné po předložení jízdenky Dne dětí v Praze Braníku)
Jízdní řády zvláštních vlaků – Den dětí 2.6.2012
Parní vlak Praha Braník – Praha Modřany zastávka a zpět | |||||||
Praha-Braník odjezd | 9:20 | 10:20 | 11:25 | 12:20 | 13:30 | 14:46 | 15:50 |
Praha-Modřany zastávka (příj.) | 9:25 | 10:25 | 11:30 | 12:25 | 13:35 | 14:51 | 15:55 |
Praha-Modřany zastávka (odj.) | 9:30 | 10:34 | 11:35 | 12:32 | 13:39 | 14:56 | 16:00 |
Praha-Braník příjezd | 9:35 | 10:39 | 11:40 | 12:37 | 13:44 | 15:01 | 16:05 |
Vyhlídkové jízdy na Most inteligence a zpět (Regionova) | |||||||
Praha-Braník odjezd | 9:45 | 10:45 | 11:45 | 12:55 | 14:01 | 15:05 | |
Praha-Krč | 9:53 | 10:53 | 11:53 | 13:03 | 14:09 | 15:13 | |
Most inteligence (příjezd) | 9:58 | 10:58 | 11:58 | 13:08 | 14:14 | 15:18 | |
Most inteligence (odjezd) | 10:03 | 11:06 | 12:03 | 13:12 | 14:19 | 15:23 | |
Praha-Krč | 10:11 | 11:16 | 12:10 | 13:20 | 14:26 | 15:30 | |
Praha-Braník příjezd | 10:16 | 11:21 | 12:15 | 13:25 | 14:31 | 15:35 |
Jízda na zahájení a ukončení akce Praha hl.n. – Praha Braník (Regionova) | ||
8:51 | Praha hl.n. | 16:30 |
8:56 | Praha-Vršovice | 16:26 |
9:04 | Praha-Krč | 16:18 |
9:09 | Praha-Braník | 16:12 |
Parní vlak :
Z Braníka Lok 434.2186 + Dsd + 2 Ce + Bufet + 3 Ce + Karkulka
Zpět z Modřan v čele Karkulka