V Motýlku najdou handicapované děti a jejich rodiče to, čeho se jim často nedostává: paletu možností, jak smysluplně trávit volný čas. Mohou si vybrat z pestré nabídky: nejmenším dětem jsou určeny dopolední integrované herny s programem a školička Motýlek, odpoledne přichází na řadu keramika, muzikoterapie, canisterapie, plavání, logopedie a další. „Jsem ráda, že naše Lucie, která má mentální postižení, může mít stejně jako její vrstevníci odpoledne po škole svůj program. Kromě toho, že ji to v Motýlku baví, se tam ještě naučí spoustu důležitých věcí. Do keramiky a plavání chodí i se svou zdravou sestrou, což je pro nás velká výhoda," svěřuje se Jana Šedá, jedna z maminek.
Ve stejné budově našly zázemí i děti z Nízkoprahového klubu Pacific, který také patří pod křídla Motýlku. „Když děti z okolního sídliště viděly, co všechno se u nás dá dělat, ťukaly nám na okno a chtěly se zapojit. Tak jsme pro ně otevřeli nízkoprahový klub, který se věnuje dětem sociálně ohroženým," vysvětluje vznik dalšího projektu Zuzana Jelenová, předsedkyně sdružení.
Letos na jaře se stala patronkou Motýlku Ester Janečková. "Přesvědčila jsem se o tom, že Motýlek dokáže skvěle integrovat děti s handicapem a nabízí jim i jejich rodičům plný, pestrý a rozmanitý svět," popisuje Ester svou zkušenost. Motýlek je otevřený rodinám z celé Prahy a okolí - jen rodin s handicapovanými dětmi dnes pravidelně dochází přes šedesát. Informace o tom, jak se zapojit do aktivit Motýlku, lze získat na internetové adrese www.motylek.org, nebo telefonicky na č. 775 964 765.
dle materiálů centra