havex
Naše Praha 10 - Český domov
  • Naše Praha (celá Praha)
  • Naše Praha Centrum (Praha 1, Praha 2)
  • Naše Praha 3 (Praha 3)
  • Naše Praha 4 (Praha 4, Praha 11, Praha 12)
  • Naše Praha 5 (Praha 5, Praha 13, Praha 16)
  • Naše Praha 6 (Praha 6, Praha 17)
  • Naše Praha 7 (Praha 7)
  • Naše Praha 8 (Praha 8)
  • Naše Praha 9 (Praha 9, Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21)
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR Články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 8°C

přihlášení registrace
Petice proti dani z nemovitosti    Příloha 10000 podpisů pro Desítku
Úterý 2. Březnasvátek má Anežka
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR Články

Ohňostroj, charita a zábava pro celé rodiny

I letos se poslední květnovou neděli uskutečnily první z trojice slavností pořádaných městskou částí Praha 10 - Májové slavnosti. Proběhly 25. května v záběhlickém areálu Hamr od 14. hodin do ohňostrojového soumraku a za velmi příznivého počasí. Právě ani chladno ani letní horko, které provázelo minulé ročníky, přitáhlo do záběhlického sportovního areálu na pátý ročník těchto slavností zatím rekordní počet návštěvníků, podle provozovatele hamerského areálu se jednalo asi o pět tisíc lidí, velmi často celých rodin. Pro ty přichystala vršovická radnice ve spolupráci s pořadatelem akce a místním okrskem městské policie osvědčený program plný zábavy, charity i poučení, jež je určen malým i velkým.

Před desátou ozářil nebe Prahy 10 velkolepý ohňostroj
Před desátou ozářil nebe Prahy 10 velkolepý ohňostroj - foto: Jan Bělohubý

Převážně rodiny z Prahy 10 zaplnily sportovní areál na břehu Hamerského rybníka - lokalitu jako dělanou pro příjemné nedělní odpoledne. „Nebylo to levné, ale objednali jsme to nejoptimálnější počasí pro celodenní akci," přesvědčoval tisíce přítomných z pódia místostarosta Bohumil Zoufalík, který zde vršovickou radnici zastupoval. Právě nad očekávání dobrá účast a vhodné počasí po týdnu dešťů potěšila organizátory asi na prvním místě. „Za celý den se tady vystřídalo podle odhadů našeho personálu určitě pět tisíc lidí, možná i více," komentoval obsazenost sportovního areálu Hamr zdejší šéf Jakub Strnad. Vršovická radnice a promotér akce vsadila na osvědčenou kombinaci pestrého programu pro celou rodinu a oproti loňsku rozšířené propagace. Tu kromě opakované propagace v Novinách Praha 10 a na www.nasepraha10.cz, kde najdete i rozšířenou fotoreportáž z akce, zajistila i letáčková kampaň během posledních dnů na dopravních tepnách stanic metra. Především pro místní obyvatele z Prahy 10 a sousedících městských částí byl totiž připraven bohatý program. „Každoročně při všech třech námi pořádaných akcích chceme přitáhnout pestrým programem celý rodiny," uvedl starosta Vladislav Lipovský, „a stejně tak tomu bude nejen při připravovaných prosincových vánočních trzích, ale i při modifikované svatováclavské podzimní akci, kterou již brzy představíme jako 10 dnů Prahy 10." Pro ty menší návštěvníky byly připraveny atrakce, soutěže a kouzelníci, pro všechny pak závěrečný ohňostroj. Odpolednem a večerem provázel velmi profesionální a milý Vlasta Korec, který vhodně dokázal skloubit jednotlivé body programu - od atrakcí pořádanou strážníky po různé klauny, soutěže a atrakce pro děti. K vrcholům dne podpořeným zájmem malých i velkých kolem pódia patřila tradičně vystoupení Zeleny Zeťové a závěrečné show Michala Davida, ale i slovenský rockový velikán Marián Greksa a jeho Grexa Band a především předfináloví Děda Mládek Illegal Band, kteří dokázali vytvořit výbornou atmosféru smrákající se poslední májové neděle. Po posledním vystoupení Michala Davida už moderátor Vlasta Korec pozval k odpočítávání směr ohňostroj radního Milana Richtera, kterou jako dřívější starosta tradici Májových trhů v Praze 10 zahájil, a největší téměř desetiminutový ohňostroj roku v Praze 10 byl spuštěn.

Modré náramky pomohly charitě

Vstup zdarma a pozvání obyvatel i sousedních městských částí spolu s dobrou zábavou - to vše slouží také k tomu, aby se vybralo více peněz na charitu, která Májové slavnosti a další akce pořádané radnicí Prahy 10 provází. Čtyři hostesky prodávaly za 20 korun lístky do tomboly a navíc zdarma jako bonus přidávaly k lístkům modré náramky Prahy 10. A zájem byl velký. Za celý den se lístků do tomboly prodalo za 7 150 Kč. Ty tentokrát budou určeny pro DSP Sámova. V minulých ročnících Májových slavností se již opakovaně takto získané prostředky použily na charitativní programy pro seniory i mládež. Dobrou osvětou byla i prezentace místního oddělení strážníků z Prahy 10. K oblíbenému „divadlu" slavností patří „lov na lumpa" v režii psovodů a především v hlavní roli jejich čtyřnohých kolegů, ze kterého je jasně patrné, že když dojde na zásah, nejsou se strážníky v dvounohé ini čtyřnohé podobě žádné žerty. „Zaměřili jsme se i na preventivní činnost a dopravní osvětu od předškolních dětí až po mládež," říká náměstkyně ředitele městské policie pro prevenci Radka Vetešníková, „děti mohly po absolvování dětského testu z pravidel získat i vlastní řidičák a navíc zejména ty větší mohly se strážníky rozebrat situace nejen z dopravních předpisů, třeba jak má být vybaveno kolo nebo proč se nesmí jezdit po chodníku." Strážníci malé děti vozili na policejních blikajících a houkajících motorkách a pustili děti i do vystavených policejních aut a ty mohly zkontrolovat základní vybavení - kterým je zřetelně podle ohlasu dítek policejní houkačka puštěná na plné pecky, větší a dospělí si mohli se strážníky také zastřílet z paintballové pistole. Charita a podpora prevence kriminality tedy vhodně doplnily zábavní program letošních Májových slavností.

Jan Bělohubý

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Nehoda tramvaje s chodce. Ilustrační foto DPP

Loni téměř o 50 % ubylo srážek tramvají s chodci

Vydáno 8.1.2021

Praha - Poprvé za uplynulých 15 let ani jedna nehoda chodec-tramvaj neskončila smrtí. Navíc v téměř všech sledovaných ukazatelích srážek tramvají s chodci došlo loni v Praze k výraznému meziročnímu zlepšení. Dopravní podnik Praha (DPP) za loňský rok eviduje celkem 47 případů, což je pokles bezmála o 50 %.

Parkování v Praze

„Modrá smrt“ zachvacuje i Prahu 10. Oprávnění pro Vršovice a Vinohrady již od 15. července

Vydáno 14.7.2020

A je to tu. Městská část Praha 10 začne na konci prázdnin zavádět parkovací zóny. První podoblastí, kde se objeví, budou Vršovice a Vinohrady. Na začátku října začnou zóny platit ve Strašnicích, o měsíc později v Malešicích.

Kontejner Pražských vodáren

Kde v Praze jsou tento týden výluky pitné vody?

Vydáno 13.7.2020

Nejrychlejší cestou, jak získat informace o plánovaných výlukách, je služba SMS-INFO. Klienti budou zdarma dostávat aktuální informace z jimi zvolené lokality. Zákazníci si službu mohou objednat přes webové stránky pvk.cz, zákaznickou linku 840 111 112 nebo 601 274 274 či v Zákaznickém centru PVK – Dykova 3, Praha 10.

AKTUALIZOVÁNO
17.8.2008 23:16
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:2.6.2008 18:59
  • Autor:Jan Bělohubý
  • Rubrika:Zprávy, Kultura / Volný čas
  • Lokalita:Naše Praha 10
Jan Bělohubý
1GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
Své novinky představí Ducati, Yamaha, Kawasaki, Harley-Davidson, Husqvarna a spousta dalších

Na motorky tradičně do Holešovic

Už za pár dnů v Praze vypuknou velké oslavy. Na výstavišti v pražských Holešovicích se bude od čtvrtka 5. do neděle 8. března opět konat tradiční veletrh Motocykl a s ním i největší česká soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike. Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek a příslušenství se letos koná už po devatenácté! BCB letos vstupuje do druhé desetiletky svého života a bude to opět jediná národní custom show pořádaná v zimních měsících v České republice!

Na veletrhu se představí přední světové značky v nejrůznějších oborech

Nenechte si ujít jarní trendy v oblasti kosmetiky, líčení, kadeřnictví a nehtového designu

Druhý dubnový víkend by si měli v kalendáři tučně označit všichni milovníci krásy i moderního životního stylu, vyznavači kvalitní kosmetiky, zajímavého líčení a kadeřnického umění. Na Výstavišti Praha Holešovice se totiž v termínu od 10. do 11. dubna uskuteční mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE 2015, který je nejvýznamnější akcí svého druhu v České republice.

Celkový počet lůžek je nyní 211, pokojů je 57 jednolůžkových, 78 dvoulůžkových a 4 apartmány. Restaurace má nově 90 míst, atrium 28 míst a kavárna 60 míst, včetně 20 míst na venkovní terase

Historický hotel v Poděbradech je po rekonstrukci

Hotel Libenský je hlavním lázeňským domem společnosti Lázně Poděbrady, a.s.. Objekt, který leží ve středu lázeňské kolonády, patří díky své poloze a komplexnosti nabízených služeb k nejvyhledávanějším hotelům v Poděbradech. Cílem letošní rekonstrukce bylo jednak zvýšení komfortu ubytovaných a návštěvníků hotelu a dále celkové technické zhodnocení objektu.

Akce v CČM

Zapomeňte na stres a užijte si předvánoční období v Centru Černý Most

Jsou Vánoce vaším nejoblíbenějším obdobím roku, anebo je kvůli stresu, jenž jim v dnešní době často předchází, vnímáte spíše s rezervou a obavami? V obou případech nabízí perfektní řešení Centrum Černý Most. Pro letošek totiž připravilo program ve znamení adventních tradic, stejně jako služeb ušitých na míru všem, kteří si přejí zvládnout přípravy na zimní svátky především v klidu a maximálním pohodlí.

Metodu Bailine si oblíbila i zpěvačka Bára Basiková

Shazování kabátů se blíží: pochlubte se na jaře skvělou postavou. Díky unikátní metodě jí získáte za pár týdnů

Úbytek centimetrů, zpevnění pokožky a odstranění celulitidy – to vše dokáže v poměrně krátké době metoda Bailine, kterou si oblíbila například zpěvačka Bára Basiková nebo modelka Nikola Buranská. Metoda je vhodná pro ženy i muže každého věku, pro ženy po porodu, pro sportovce ale i pro lidi, kteří posilovnu viděli jen zvenku.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Praha 10

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
NP10 - 02/2021

Archív tištěného vydání

  • NP10 - 02/2021
  • NP10 - 01/2021
  • NP10 - 23/2020
  • NP10- 22/2020
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
  GoPay.cz