Spolu se sportovními funkcionáři rozebíral premiér Sobotka i možnou pomoc vlády v otázkách financování klubů v hlavním městě tak, aby peněžní prostředky dopluly až na úroveň klubové úrovně. Na tiskové konferenci informoval novináře i o postoji vlády k debatě o budoucnosti Ďolíčku, či možnostech státu při přípravě budoucnosti vlakové zastávky Eden. Velkým problémem klubů Slávie jsou podle premiéra také investice do sportovních areálů. „Existuje tady investiční deficit a je velmi obtížné z těch grantů, ke kterým se dostanou, zajistit alespoň nějakou údržbu, neřkuli obnovu toho majetku, který tu je. Pokud by to takto pokračovalo i v příštích letech, v zásadě Slávii nebude možné udržovat a provozovat,“ sdělil dále ministerský předseda Bohuslav Sobotka (ČSSD). V tom jej podpořila kandidátka do senátu Ivana Cabrnochová (SZ), která dodala, že „začít se musí především od rozsáhlé podpory sportu dětí a mládeže. A nutnosti podpořit práci a úsilí tisíců trenérů a nadšenců, kteří se o výchovu dětí starají.“
Sportovní klub Slávie má kolem 27 oddílů a sedmi tisíc členů. Velká část děti z Prahy 10 na sportovištích v Edenu sportuje. „Bohužel systém financování, jak je dnes nastaven, neznamená, že by peníze protekly až ke sportovním organizacím, které reálně s lidmi pracují. Evidentně to nefunguje dobře“, řekl premiér. Podle Bohuslava Sobotky je též důležité, aby především na úrovni hlavního města Prahy nedocházelo ke změnám územního plánu. „Na to máme jednoznačně jasný názor. Jsem rád, že jsme si ho dnes potvrdili i s funkcionáři Slávie. Je potřeba udělat na všech úrovních všechno pro to, abychom toto území udrželi jako volné území, kde budou lidé moci za přijatelných podmínek sportovat,“ vyjádřil se šéf vlády.
Při tiskové konferenci se zmínil, že ač před lety bydlel nedaleko ve Strašnicích, ve sportovním areálu v Edenu je poprvé a je mile překvapen množstvím zde sportujících dětí a mládeže, a šíří rozmanitostí zde provozovaných sportovních aktivit.