NARDUM2019
Naše Praha 10 - Český domov
  • Naše Praha (celá Praha)
  • Naše Praha Centrum (Praha 1, Praha 2)
  • Naše Praha 3 (Praha 3)
  • Naše Praha 4 (Praha 4, Praha 11, Praha 12)
  • Naše Praha 5 (Praha 5, Praha 13, Praha 16)
  • Naše Praha 6 (Praha 6, Praha 17)
  • Naše Praha 7 (Praha 7)
  • Naše Praha 8 (Praha 8)
  • Naše Praha 9 (Praha 9, Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21)
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR Články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 8°C

přihlášení registrace
Petice k nezvyšování daně z nemovitosti
Sobota 14. Prosincesvátek má Lýdie
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR Články

V Praze 9 u počernického rybníka řeší strážníci a radnice romský tábor

Strážnici městské policie společně s radnicí v Dolních Počernicích od úterního rána řeší, kam přestěhovat zhruba stočlennou skupinu Romů, kteří se v noci utábořili u Počernického rybníka. Agenturu Mediafax o tom informoval náměstek ředitele strážníků Ludvík Klema

Počernický rybník
Počernický rybník

Příbuzní sedmnáctiletého následníka rumunského romského krále, který se o víkendu téměř utopil na Proboštských jezerech u Staré Boleslavi, nalezli v noci na úterý útočiště u rybníka v Dolních Počernicích poté, co museli po víkendovém pobytu opustit autokemp na žižkovské Pražačce. Zůstat v Praze plánují, dokud se zdravotní stav jejich příbuzného nezlepší natolik, aby mohl být propuštěn z nemocnice. "Naší snahou je, aby zde nezůstali moc dlouho," poznamenal k počernickému azylu Klema.

"Jejich pobyt monitorujeme, ale nijak zasahovat jsme nemuseli," popsal Mediafaxu situaci v Počernicích Klema. Strážníci pouze večer se zástupci Romů řešili problém s rozděláváním otevřených ohňů v přírodě. "Mají naprosto odlišnou mentalitu i přístup k životu, nechápou, že se nemohou usadit kdekoliv. Právě to se jim snažíme vysvětlit," poznamenal Klema s tím, že žádný razantní postup proti nim strážníci neplánují. "Vzhledem k situaci, v jaké se nacházejí, nic takového nepřichází do úvahy," dodal Klema s tím, že na Romy nepohlížejí jako na běžné turisty. "Je to pro nás nezvyklost životního stylu, ale dokud bude vše v klidu, zasahovat nebudeme," podotkl.

Situaci v Počernicích strážníci monitorují ze dvou důvodů. "Jde nám jednak o to, aby co nejmíň škodili přírodě i místním lidem, současně musíme být připraveni, kdyby si tuto skupinu vybral někdo pro svůj útok," naznačil obavy o bezpečnost. Jednání jsou podle něj složitá, i když strážníci znají základy angličtiny a němčiny. "Vždycky se ale nějak domluvíme," uvedl a dodal, že hlavním mluvčím skupiny je přímo otec zraněného mladíka, Robinson Dimofte. "Kromě něj jsme označili asi deset dalších lidí jako nejbližší příbuzné mladíka," podotkl Kléma.

Zdravotní stav mladíka se přitom od víkendu nijak nezlepšil. "Jeho stav je stále kritický, zůstává připojen na plicní ventilaci i dialýzu," informovala Mediafax mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková. Žádnou prognózu vývoje do budoucna si podle ní nikdo z lékařů nedovolí přednést. Vzhledem k dlouhému pobytu pod vodou byl patrně vážně poškozen chlapcův mozek a ve stavu komatu tak může setrvat týdny nebo také roky.

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Prosíme lucernu na obrázku, ať svítí na cestách roku 2020 VŠEM Pražanům, nejen hlučným menšinám. Ty by možná fotku pojmenovaly „světelný smog“ - my jí říkáme „krásná Praha!''

Naše Praha se ptá: Co byste popřáli Pražanům, aby se jim v roce 2020 splnilo? A co myslíte, že se jim opravdu splní?

Vydáno 13.12.2019

Oslovili jsme ty, kteří mohou nejen společensky vyslovit přání naší milované matičce Praze v roce 2020, ale na rozdíl od všech ostatních tito oslovení Naší Prahou k tomu mohou především výrazně přispět či to zařídit. Jsou to vedoucí představitelé městských částí nebo magistrátu: Co byste popřáli a co myslíte, že se Praze opravdu splní?

RING Naší Prahy

KOMPLET Ring Naší Prahy, VŠECHNY díly I. - III.: úspěchy i průšvihy koalice

Vydáno 1.12.2019

Naše Praha v exkluzivním materiálu na téma „hodnocení rok po volbách“ ve třech po sobě jdoucích čísel (ZDE VŠECHNY TŘI) přinesla názory špičkových pražských politiků, co se za 12 měsíců od předvolebních slibů novému vedení města povedlo a co ne. S čím pohledem se vy sami nejlépe shodnete? A i vy nám můžete zaslat vaše názory, třeba přes f/casopisNasePraha.

V Lucerně zazpívají oba umělci poprvé spolu.

Soutěž: pět výherců může na vánoční koncert Mariána Vojtka a Andrey Kalivodové

Vydáno 29.11.2019

S Naší Prahou v tomto čísle soutěžíte s totiž o lístky na další z řady vánočních koncertů pod názvem Společně a vánočně, který proběhne pár dnů před Štědrým dnem v Lucerně. A výherců bude hned pět, každý dostane dva lístky.

AKTUALIZOVÁNO
29.7.2009 13:43
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:28.7.2009 12:55
  • Autor:Jan Bělohubý
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Praha 10
Jan Bělohubý
1GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
Své novinky představí Ducati, Yamaha, Kawasaki, Harley-Davidson, Husqvarna a spousta dalších

Na motorky tradičně do Holešovic

Už za pár dnů v Praze vypuknou velké oslavy. Na výstavišti v pražských Holešovicích se bude od čtvrtka 5. do neděle 8. března opět konat tradiční veletrh Motocykl a s ním i největší česká soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike. Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek a příslušenství se letos koná už po devatenácté! BCB letos vstupuje do druhé desetiletky svého života a bude to opět jediná národní custom show pořádaná v zimních měsících v České republice!

Na veletrhu se představí přední světové značky v nejrůznějších oborech

Nenechte si ujít jarní trendy v oblasti kosmetiky, líčení, kadeřnictví a nehtového designu

Druhý dubnový víkend by si měli v kalendáři tučně označit všichni milovníci krásy i moderního životního stylu, vyznavači kvalitní kosmetiky, zajímavého líčení a kadeřnického umění. Na Výstavišti Praha Holešovice se totiž v termínu od 10. do 11. dubna uskuteční mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE 2015, který je nejvýznamnější akcí svého druhu v České republice.

Celkový počet lůžek je nyní 211, pokojů je 57 jednolůžkových, 78 dvoulůžkových a 4 apartmány. Restaurace má nově 90 míst, atrium 28 míst a kavárna 60 míst, včetně 20 míst na venkovní terase

Historický hotel v Poděbradech je po rekonstrukci

Hotel Libenský je hlavním lázeňským domem společnosti Lázně Poděbrady, a.s.. Objekt, který leží ve středu lázeňské kolonády, patří díky své poloze a komplexnosti nabízených služeb k nejvyhledávanějším hotelům v Poděbradech. Cílem letošní rekonstrukce bylo jednak zvýšení komfortu ubytovaných a návštěvníků hotelu a dále celkové technické zhodnocení objektu.

Akce v CČM

Zapomeňte na stres a užijte si předvánoční období v Centru Černý Most

Jsou Vánoce vaším nejoblíbenějším obdobím roku, anebo je kvůli stresu, jenž jim v dnešní době často předchází, vnímáte spíše s rezervou a obavami? V obou případech nabízí perfektní řešení Centrum Černý Most. Pro letošek totiž připravilo program ve znamení adventních tradic, stejně jako služeb ušitých na míru všem, kteří si přejí zvládnout přípravy na zimní svátky především v klidu a maximálním pohodlí.

Metodu Bailine si oblíbila i zpěvačka Bára Basiková

Shazování kabátů se blíží: pochlubte se na jaře skvělou postavou. Díky unikátní metodě jí získáte za pár týdnů

Úbytek centimetrů, zpevnění pokožky a odstranění celulitidy – to vše dokáže v poměrně krátké době metoda Bailine, kterou si oblíbila například zpěvačka Bára Basiková nebo modelka Nikola Buranská. Metoda je vhodná pro ženy i muže každého věku, pro ženy po porodu, pro sportovce ale i pro lidi, kteří posilovnu viděli jen zvenku.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Praha 10

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
NP10 - 22/2019

Archív tištěného vydání

  • NP10- 22/2019
  • NP10 - 21/2019
  • NP10 - 20/2019
  • NP10 - 19/2019
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
  GoPay.cz